חיפוש

הפקת תכנית עבודה שנתית


השלב הראשון בבחירה להפוך את ניהול העמותה למקצועי יותר, הוא בכתיבת תכנית עסקית שנתית. התכנית השנתית תחלק את הפעילות לאורך השנה לפעילות חודשית - נדע בדיוק מה מתוכנן להתבצע מתי ולמה.


בתכנית עסקית של עסק, מסתכלים קדימה ולא מניחים למקריות או למזל לקבוע את גורלו. ההסתכלות כיום על עמותות היא שילוב של אידאולוגיה וחזון בעלי רציונל עסקי, שיאפשר לעמותה לשרוד את השינויים הכלכליים. ההסתכלות בתכנית העבודה היא לעומק ולרוחב - כלומר הסתכלות שמחברת בין כל הצרכים והמענים עליהם.

כיום הקרנות מצפות שהעמותות ימצאו דרכים לגייס לפחות 40% מהכסף בעצמן. לשם כך צריך לזהות את החוזקות של העמותה ואת הנכסים שניתן להפוך לממון.


תכנית עבודה שנתית, תחלק את השנה לרבעים ולחודשים. כל רבעון ופעולות גיוס הכספים והיח"צנות שלו. כל חודש וההשקעה בכוח אדם ובממון לטובת הנראות של העמותה. תכנית העבודה השנתית, תחלק גם את ההון האנושי של העמותה ותסייע להגדיל את מספר החברים והפעילים בה.

לא משאירים למזל או למקריות את הדברים הללו. כפי שכל עמותה מחויבת לתכנן מראש את התקציב השנתי שלה, כך מומלץ לה לתכנן מראש (שנה ואפילו שנתיים), את הפעילות שלה לטובת גיוס הכספים, המתנדבים והנראות שלה בקהילה פנימה והחוצה.

במהלך הלימודים ביחד, תלמדו כיצה להפיק תכנית עבודה שנתית ואפילו תלת שנתית, שתאפשר תכנון עתידי וחלוקה תקציבית נכונה.

4 צפיות
דבר/י איתנו

טלפון: 04-6461404

נייד: 052-5634826

דוא"ל: ormedia.pr@gmail.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Pinterest Icon
0