חיפוש

שיטת ק"ל - קהילה למען העמותה

רתימת הקהילה לטובת העמותה, לשם שיפור מעמד הדדי.


הופכים חלום למציאות

שיטת ק"ל נוצרה על ידי אור מרוני, במטרה לשנות את דרך התנהלותן של העמותות בכל הקשור לגיוס כספים ולבטל את התלות ברצונם הטוב של בעלי הממון. 

בישראל יש כ-40,000 עמותות. רובן הוקמו במטרה לשרת את הקהילה שכוללת אותך, אותי, אותנו. עמותות אלו פועלות בזמנים הכלכליים החדשים המחייבים את הקהילה לסייע לעמותות להמשיך לתפקד. זמנים שמחייבים הזדהות בין הקהילה לעמותה. הזדהות של צרכים ושל מטרות. החיבור הזה יבטיח הכנסות לעמותה ופעילות לטובת הקהילה. 

גיוס כספים באמצעות רתימת הקהילה לטובת העמותה. 

עמותות אינן פועלות בוואקום אלא במסגרת הקהילה - החברה. 

המצב הכלכלי בישראל רע. הפערים החברתיים עצומים ויוצרים סיטואציה בה יש את מי שעשירים ברמות בלתי נתפסות ומולם כל השאר - שנאבקים לשרוד את המציאות היקרה שלנו. מתרימים שמבקשים כסף כתרומה, נתקלים באמת קשה של אנשים קשי יום. העסקים הקטנים הנמצאים בבסיסו של המשק הישראלי מדשדשים כשהם נאנקים תחת משא ידם של הבנקים. 

קשה לגייס היום כסף כתרומה, אלא אם כן יוצרים מחויבות קהילתית - אישית של התורמים. 

מכיוון שלכולם קשה, קל יותר ליצור הזדהות עם הקושי הכלכלי. כלומר: כשמסבירים לאנשים שאין כסף - הם מאמינים לך. אבל השאלה היא איך גורמים לקהילה לסייע כלכלית לעמותה?

התשובה היא: שיטת ק"ל - יצירת זהות צרכים של העמותה והקהילה. 

שיטת ק"ל - קהילה לעמותה, מבית אור תקשורת ופרסום, מזמינה את הקהילה לא לתרום לעמותה אלא להשקיע במיזמים ובפרויקטים שתוצרתם תשרת ישירות את הקהילה - סוג של השקעה לטווח קצר או ארוך בפעילות העמותה. התמורה - תינתן בשירותים או במוצרים להם זקוקה הקהילה. 

לא מדובר ביצירת עסקים חברתיים שדורשים מנגנונים, הקמת חברות בת ולא מעט סיבוכים בירוקרטיים, אלא בפרויקטים מקומיים, שמאפשרים יצירת הכנסות ממקום של הזדהות ואהבה. 


שיטת ק"ל - מגייסת את הקהילה למען העמותה


מעצם קיומה, העמותה פועלת במטרה לחזק את הקהילה בתוכה היא פועלת. שיטת ק"ל - קהילה לעמותה, מצביעה על ההדדיות שבין העמותה לקהילתה - השתיים זקוקות זו לזו לחיזוק הדדי ולהעצמה הדדית. הצורך ההדדי מבטיח את הבנת הצרכים ההדדית ומתוך שכך ניתן לרתום את הקהילה לטובת העמותה בדיוק כפי שהעמותה נרתמת לטובת הקהילה. 

בשונה מפעולות שקשורות בעסקים חברתיים, בהם הלקוח רוכש נטו מוצר, כאן הלקוח - חבר הקהילה, צריך להשתכנע לרכוש מנייה בעשייה. כלומר הוא צריך להאמין שהעשייה תועיל לו אישית, גם אם מדובר ברווח לטווח ארוך, כזה שהוא אינו יכול לראות בתוך זמן קצר.

שיטת ק"ל יוצרת הזדהות בין צרכי הקהילה - עמותה - פרט. 

  • ככל שהצרכים שלנו כבני אדם אינם נענים על ידי המדינה / ממסד, אנחנו מחפשים פתרונות יצירתיים לממשם. 

  • קודם כל אנחנו פונים אל הקהילה הקרובה שלנו. 

  • אחר כך אנחנו מחפשים סעד אצל מי שרק יכולים לסייע - והעמותות הן נושאות דגל העשייה בתחום זה. 

כשהעמותה מבקשת להשתמש בשיטת ק"ל כדי לגייס לה משאבים - היא עושה כן במטרה לממן את המשך פעילותה לטובת האזרחים - הפרטים שמרכיבים את הקהילה בה היא פועלת. 

לא מדובר בפנייה בבקשת תמיכה, תרומה, צדקה לעמותה... מדובר בהצעה עסקית שהעמותה מעניקה לחברים שמרכיבים את הקהילה. 

בואו ללמוד כיצד ניתן להפוך חלום למציאות.

0 צפיות
דבר/י איתנו

טלפון: 04-6461404

נייד: 052-5634826

דוא"ל: ormedia.pr@gmail.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Pinterest Icon
0